Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

photoshop

uncsi
az nem eszembe jut,az ott van
néha pillanatokra eltűnik,de akkor meg ez jut eszembe
Eszedbe jut az a tó, amit tegnap beraktál a CBR-be?
nem akar egyikünk sem motorozó nő lenni,csak motorozó nőÉ
neeem,csak jó ide bejönni...
De miért neeeeem? nem is értem
Már nem akarnak annyira motorozó nők lenni...
Várjuk a kommenteket, a téma adott, labda feldobva, teremtés koronái hol vagytok?
Aham...már értem, h akkor miért olyan divatos mostanában a férfihiszti
Nah most jön az óriási felháborodás
Igeeeen, "divatoznak"
Húzz sorszámot a pofonsorba
el is mehetek...
de megvárlak,nyugi...
Naneee.... minden pasi motorozó nő akar lenni?
na de sokan itt vagytok
gondoltam felhigítom kicsit a társaságot
Most, hogy mondod.... elgondolkoztam
Fú micsoda megtisztelő cím nen túlzás egy kicsit?
Köszönöm a családomnak, a barátaimnak, a kollégáimnak, a kutyáimnak, a cicámnak.... és az INTERNET-nek, hogy kiérdemeltem ezt a megtisztelő címet
Nem gondolkodtál még az ELTE magyar nyelvi posztgraduális diplomáján "különleges szavak etimológiája" címmel?
Köszi a választ!
Ezentúl legyen a teljes neved: MIndenre választ adó Seszty :)
Nincs mit máskor is remélem segített, bár nem tuti a válasz, de remélem a naptár majd alátámasztja és valóban így lesz
Egy kis tudományos magyarázat, by net

"Az ónos vagy ólmos eső a magyar nyelv egyik sajátos kifejezése, amelyet már a legelső magyar nyelvű meteorológiai tankönyv (Berde Áron Kolozsvárott 1847-ben kiadott Légtüneménytana) is használ. A germán és a latin nyelvekben „fagyott”, „darás” vagy „túlhűtött esőnek” nevezik.
Az ón, illetve ónos szavunk ősi, finnugor eredetű, s egy 1138-ból származó írásos emlékben fordul elő először. Feltehetően az ősi onu, olnu szóból alakult át.
Az ólom újabb keletű szó, 1490-től szerepel oklevelekben, de a kettő jelentése csak a XIX. században különült el egymástól. Ettől kezdve jelöli az ólom az úgynevezett fekete ónt, az ón pedig az akkor még fehér ónnak nevezett fémet.
Az ónos és az ólmos jelzőt is régóta használjuk. Három olyan jelentésük van, amelyek indokolják az ónos/ólmos eső elnevezést. Egyrészt a szín, másrészt a tárgyak fémmel való befuttatása, harmadrészt e fémek nagy fajsúlya. Mindhárom jelentés jól tükröződik az ónos eső, ónos szitálás vagy az ónos idő kifejezésekben."

Szóval érthető igen?, vagy mégsem...
Sziasztok!

MIért ónoseső az ónoseső, hisz nem ón esik, hanem eső ami megfagy....
Seszty köszike a buta kérdésre a választ! Happy Holiday!
Neked is
Végre nem ciki, ha négykézláb mászok az utcán, nem úgy, mint máskor
Igen, lehet hozni kellett volna, aztán csúszok haza bébibogyó