Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Most a másik haza megyünk. Titeket kettesben hagyunk nyugi.
Jó napot!
Attól függ, mikor jöttök, mert most szakadt le az ég.
És persze szép napot. Bár itt most eseget, de remélem mire haza érünk szépen kitisztul.
Hi.

Eladod a motort? Hogy hogy? Miért?
És persze szép napot mindenkinek!
Ha sérült volt a motor, illetve a hütő akkor szokott ez előfordulni. Először zizeg meg furi hangokat ad. Aztán egyszercsak már nem is forog, mert belemar a müanyagba a tengely mert nincs fix helye a tárcsának. Szedd le, és próbáld ugy beállitani a tartófüleket, hogy egyenlő távolságra legyenek a hütőtől. De arra is figyelj hogy nehogy beleérjen.
http://www.kepesmotor.hu/honda...
Amugymeg szerintem inkább vegyél helyete egy másik motort....
szép napot mindenkinek!
én személy szerint nem találkoztam még ezzel a problémával,és másoktól sem hallottam még ilyet...
de első blikk-re az ugrott be,hogy esetleg a felfogatással lehet baj...én szétszedném a helyedben és ujra összeraknám tutira...meg esetleg valami kenőanyaggal is megpróbálkoznék a ventillátor tengejénél....
más 5letem nekem nincs....
remélem tudtam segiteni.
Kanáááál? "Nincs kanál" ...ez is alap infó...
Jó napot!
Tisztelt motoros társak valaki tudna nekem tanácsot adni? Van egy xx-em de már megőrjit hogy egy fordulaton berezonál a ventilátor motorja,már lecseréltem de kis időmulva ez is rezonálni kezdet és gyorsitáskor nagyon zavaró a hangja köszönettel zsolt.
Nekem nincs nagy tapasztalatom, de a Honda olajjal meg vagyok elégedve. Egy év alatt csak 6000-et megyek, de azt télen-nyáron. A tempóm meg halálos...
Köszi mindenkinek a tippeket. Sikeresen összezavartatok

Holnap felhívom mindent tudó dragépítő haveromat hogy mi véleménye. Majd közlöm az észrevételeit az úri társasággal.

Jó éjt mindenkinek
És a kanálban?!


Mindig tanul az ember!
Nincs hát! És a késben sincs! Ha esetleg ezt sem tudtad....
Páromnak mikor vettük a motort kérdezgettem, hogy mit mikor cserélt és mikor a villához értem, azt mondta, hogy hülye vagyok és nem értek hozzá, mert a villában nincsen olaj, még ennyit sem tudok.

Szerencsére a srác mindig vitte szervizbe és be volt jegyezve neki a rendszeres olajcsere is.
Igaz!
Mi cseréltünk olajat a teleszkópba amikor megvettem,és ami kifolyt belőle.... Váááá szürke,büdös lötty!
Vitatkoznék királyom!

Nekem Repsol van benne,meg szintetikus is és nem fogy!
Igaz hogy valószínű nem kopott a blokk,mert a kompressziómérésnél a legrosszabb érték is 12,6 lett (13 a gyári)...
nos hiveim mennem kell.
legyetek rosszak!
viszont érdekes,hogy olaj esetében mindig csak a blokkról folyik a vita...
de a teló legalább annyira fontos.nem csak hogy milyen olaj,hanem hogy azt is cserélgetni kéne....
jójó...persze tudom hogy ezt mindenki tudja,csak érdekességképpen hoztam föl...
(meg hogy ugy látszon ...értek hozzá....pedig nem is.)
szóval ha rám hallgatsz azt csinálsz amit jónak látsz!
de ha biztonságos helyről be tudod szerezni akkor az xx be nem kell a castrol félszintinél jobb olaj.esetleg ha sokat nyelezed akkor a szinti...oszt jónapot.(bár abból már fogyogat..)
de persze az is igaz hogy az xx olyan mint egy nő....szereti ha kényeztetik,és meg is hálálja...
remélem jól összezavartalak!
persze tudnod kell,hogy némelyik olajat a motorod annyira szeretni fogja,hogy eszeget is belőle..pl repsol..ámde ez nem a moci hibája mert olajváltáskor felhagy ezzel a tulajdonságával.
én személy szerint a motulra voksolok.(enyémben is az van....)
finomabb lett a blokk és nem fogyogat....(jó...mondjuk most áll egy ideje..)
használatfüggő....
de a mol 10-50.es
és a motul is jóhírű......
a castrol is jó ha bécsben veszed meg...itthon rizikós,hogy nem ugyanaz a minőség mint sógoréknál....(ne kockáztass...)