Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

? a régi tetőszerkezetre ami a palát tartott lehetett volna tenni a héjat. Amíg 1 tábla lemez 5 kg a pala vagy 20 kg.(kezeit széttáró)
A tetőszerkezet egy forintba nem került volna. Nálunk nem szaladnak össze a szomszédok egy palatető láttán nem akkora divat az akkor sem ha tiszta 😅 Illetve bocs lassan egy éve összeszaladtak nálunk a palatető miatt és nem csak a szomszédok hanem a környező utcában lakók is 😅 A tető felett 3 méter magas lángok csapkodtak meg durrogot mintha ide ért volna az orosz front 😆
Tényleg meg van rajta ez a pöttyös kód ki se kell már tölteni de azért a simplepay mindig szopatni szokott egy negyedóráig sose fogadja el elsőre
Na és? az első harminc után már úgyis csak hanyatlás van
Feher vaze,feher.....😆
Ja, bocs. 🤫 😁
Csönd már... pipit próbálom rávenni a munkára, hátha leesik és eltörik a kezét akkor legalább nem ide annyit 🤣
Én nem mert akkor már vagy 40 éve nem élnék. 😄
Ha lett volna megfelelő eszköze a gyereknek akkor nem alkudod le felére az árát, mert nem vállalta volna annyiért
Hát én néztem ahogy csinálják, 2 ember minimum hisz a gépet és a csövet-kábelt lent folyamatosan mozgatni kell és a fenti történet sem olyan könnyű, házilag ahogy néztem legalább 4-5 nap lett volna, a fickóknak volt csak a mosás 2 nap és nég értettek is hozzá. 😀
Hát az ősembernek tuti kevesebb sárgacsekkje volt 😁
Amennyi szar van mostanában néha cserélnék vele
Ezt az elérendő cél dolgot azért találták ki a munkásosztálynak mert manapság már nem divat korbáccsal verni őket 😁
Béreld ki azt a szart, csináld meg egy nap alatt és fogd fel úgy hogy aznap kerestél 180 rugót és akkor jobban alszol 😃
De hát a fejlődésről beszélek abból is az életszinvonalról aminek a fő célja az egyén életének minél könnyebbé és élvezhetőbbé tétele és ettől releváns egy régen élt ember és a maiak összevetése amibe a rabszolga és mai melós is beletartozik és ugyan csak olvastam arról, hogy élt egy rabszolga, de én úgy gondolom nekem mégis könnyebb. 😁
Mi is inkább lecseréltük volna, de faanyaggal együtt pár millába fájt volna akkor is ez meg olyan lett, hogy többször becsöngettek falubeliek elkérni a számát amúgy sokan ezt hitték új tető lett, még ma is világos szürke, sehol nem feketedett meg.
ismét a ló másik oldala
egy rabszolgát miért kell hasonlítani bármihez? hiszen az egy teljesen más életforma bár sok esetben csak jogilag
mert nem minden rabszolga dolgozott a bányában vagy a gályán.....
amúgy most is rabszolga vagy csak a pénz rabszolgája, ugyanúgy nem tudsz tőle függetlenedni
ősember meg ismét más dolog, szerintem ő boldogabb volt a barlangban mint te a gyárban 😉
hiszen ő nem is gondolta volna hogy létezhet azon az életvitelen kívül más is, szóval nem kellett antidepresszánst szedni amiatt hogy nem tudta megvenni a lándzsa 2.0 támadó eszközt
az nekem akkor meg lenne 500 most.(dollárjeles) ennyiért a fél tetőt lecserélem(gondolkodós)
Ez egy jó eszközzel max 2 napos meló 1 embernek én így gondolkozom.
Ha valahogy hozzájutnék egy ilyen géphez megoldom magam. Csak most zsinórba megyünk mindenhová is nincs idő viszont amíg ez nincs kész addig nem engedem a kőművesnek felhordani a színt az is 4 kiló volt tegnap fizettem(szemeit körbeforgató)
az öreg mester számításaim, szerint 1500 ért vállalta m2-ét. Ha még 7 éve lehetett volna palát venni az olcsóbb lett volna. De az elavult pala helyett simán raktam volna egy T20-as lemeztetőt annak nem érte el az ára az 1000 Ft-ot négyzetméterenként méretre gyártva kiválasztott színnel házhoz szállítva csavarjaival. A maradék pénzből meg felrakattad volna ahelyett, hogy ennyit elköltöttél egy palatető mosásra(gondolkodós) Hogy értsd én a tetőmosást lealkudtam 769 Ft/négyzetméter árra 2023-ban. Ha lett volna megfelelő eszköze a gyereknek 1 nap alatt megcsinálta volna de felvonult egy alsó polcos obis szarral(kezeit széttáró)
Átkúrás? Mond ezt egy római kori rabszolgának vagy egy ősembernek, hogy a mi életünk ugyanolyan mint az övék és csak átkúrtak minket. 😆
Nekünk 7 éve 300-ért mosta és javította meg a kb. 200nm palát egy idősb. mester a 2 emberével elég jó hatásfokkal tényleg komoly géppel, gondolom ha még ma is dolgozik akkor már más az ára, neten találtam és karcagról jött el, az embereinek maga bérelt szállást panzióban, eleinte tartottam tőle, hogy a szállást is nekem kell megoldani, de nem, tök normális vállalkozói hozzáállás korrekt melóval, ha gondolod előkotrom a telszámát.
a pazarlás teljesen más dolog
ennek majd az utódaink isszák meg a levét

a jobb élet meg átkúrás, a fogyasztói társadalom egyik alap pillére, elhitetik az emberekkel hogy nekik jobb életük lesz ha ezt az xyz dolgot megveszik
a 10+ megvolt múlt év ősszel 2x is
igaz csak 10,5 meg 10,7 volt
idén a legjobb eredmény a 9,5 volt
nekem a nyugalom számít halakban elértem a célt
fel lehetne állítani 12 vagy 15 kilós célt is de minek, 8 felett a csatornában csak a szerencsétől függ az eredmény
Nagyjából.
Dehogynem, mikor ez szóbakerül (mert szóba hozod) akkor mindig a népet benne minket szapulsz a pazarló életünk miatt, szerintem az általad "okos" az egész életében megalkuszik mindennel és elfogadja a nyomorultságát éd aláveti magát bárkinek míg a "hülye" pedig előreviszi a világot az állandó jobb élet keresésével amiért is fejlődik a többiek életszinvonala is.
kell venni egy 30 as kanna ponyvamosó sűrítményt és az mindenre is jó
haverék még felmosni is avval mosnak fel, céges számlára megveszik a cuccot és mindent is avval mosogatnak
nagyon durva cucc 1:5 higításban még a pet palackot is megrágja
ilyen 1:80 körüli higításban lehet vele kocsit mosni
látod én nem nézek túl magasra és mégsem érem el a céljaimat sosem 😆
Aki meg elérte annak vége az életének(gondolkodós) Akinek elfogytak a céljai motiválatlan lesz semmi értelme az életének. Még neked is van célod a 10+-os a csatornából 😆 Ha ez megvan akaszthatod is a kötelet a nyakadba 😆
én sosem mondtam senkinek sem hogy éljen
most is csak azt írtam hogy az okos ember az igényeihez válassza meg a munkáját/fizetését
a hülye meg megszakad és sosem éri el a céljait mert túl magasra néz