Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Helyesen: "de nem értelek el!"
Szia PP!

Én hívtalak szombaton 2x is 14:15 -kor azon a számon, amit megadtál, de nem vetted fel!
Előző nap írtad ide a fórumba, hogy 3 óra körül megy-e valaki pestről gurulni valamerre.....
Ezért hívtalak, mert BlackNet-el elmentünk egy laza Dobogókő aztán a 10-esen vissza kanyart.
Gondoltam jönnél velünk, de értelek el!
Sziasztok!

Maci, White sajnálom a Veletek történteket, jobbulást!

Maci, ha nincs jogsid, akko tényleg nem fizet a biztosító, akkor sem ha nem Te vagy a hibás.
Amúgy ha sokat buksz mert nem fizet eleget a biztosító, akkor lehet tárgyalni, egyszer céges kocsi ügyében már per küszöbén álltunk, és végül a biztosító megemelte az összeget arra, ami elfogadható volt.
Egy másik esetben egy barátomnak tanácsoltam, hogy perelje be polgári perben a károkozót és a biztosítóját a kieső munka és a kocsi sérülés okozta értékvesztésének meg nem térítése miatt. A biztosító emelte az összeget 100e Ft-vel, a károkozó meg fizetetett neki 200 e Ft-ot.
Szóval nem reménytelen az ügy, csak elszántnak kell lenni. Per esetén nagy az esély a győzelemre, de ki kell várni azt a pár évet. Persze akkor a perelt összegnek milliókat kell kérni.

Más: megyek a túrára a hétvégén ha nem alszom el (5kor kellene kelnem)
Ez sajnos igaz.

Mi, mint független karosszéria és fényező üzem sokszor "küzdünk" a biztosítókkal.
Már ha megvan a jogalap és látszólag mindent elfogad és rendben van még akkor is simán lehúz ezt-azt a számláról, hogy ezt ezért az meg azért nem téríti. Aztán a cég meg futhat a pénze után több hónapon keresztül.
Ja és még valami!
A kárügyintézés úgy kezdődik, hogy bemutatod az érvényes forgalmid, az érvényes jogosítványod, szem.igazolványod, lakcímkártyád!
Szerintem ha kiderül, hogy nincs jogsid, egy petákot nem fognak fizetni!
Ez a legnagyobb bökkenő!

Sajnos a biztosítók nem azt nézik, hogyan tudnak neked segíteni, hanem, hogy mibe lehet belekapaszkodni, hogy minél kevesebbet, vagy semmit se kelljen fizetni nekik!
akkor sem
tulajdonos váltás esetén sem ?
Üdv Maci!
Sok jóba ne reménykedj!
2005 év végén totálkárosra tört az akkor 10 hónapos 1200-es Banditom. Elém kanyarodott egy szabálytalan autós (nahát milyen ritka eset).
A biztosító szó nélkül fizetett (ALLIANZ). 800.000.- forintot!
A roncsot 400.000.- forintra értékelték! Szerencsére 600 ezerért el tudtam adni, és így éppen csont nélkül kiszálltam a hitelből.
Na de, se motor, se pénz!
10 hónap alatt buktam 650 ezer forintot és még jó, hogy így kiszálltam a dologból!
Ha tudod a roncsértéket, mindenképpen érdemes az eladással próbálkozni, mert esetleg többért el tudod adni mint amennyit a biztosító adna érte.
Arra azért készülj fel, hogy több százezer forint mínusszal zárod ezt a buktát. Messze akkor jársz a legjobban, ha nem hozzák ki gtk-ra, hanem a biztosító pénzén megjavítják! Erre kell törekedned! Aztán eladhatod, vagy beszámíttatod egy újba. Az is bukta persze, de lehet hogy nem akkora, mint gtk!
Van még egy lehetőség, hogy saját pénzeden, sufniban javíttatod meg. Ezen lehet spórolni százezreket és hát egy jó szerelő csodákra képes, csak hát mégis törött az a motor és ha egyszer már le gtk-ták akkor arra már többet egy fillért sem fizet egy biztosító sem!
Ez van.
Szeva Ric!
Új motor?
Ne viccelj már!
Gtk-nál csak egy kérdés van, hogy sokat buksz az ügyön vagy qrvasokat!
az eurotax érték-avulás. Mondjuk két hónaposan sokat nem veszít...és az eurotaxhoz képest kaptam 200.000 engedményt, úgyhogy reménykedek....
ha azt mondják ki, GTK, akkor olyankor mi van? vesznek Neked egy új GSRt? vagy a piaci értékét kifizetik?
a csaj kötelezőjére....
van, de a kötelezőre fizetne. Még nem nyilatkoztak.
volt cascod, de a jogsi miatt kavarnak? vagy csak kötelezőre fizetnének?
na vajh az enyémre mit tanának ki?
kösz laca
nincs valakinek Unionos ismerőse?
JÓ ESTÉT !
Biztos hallottál a CB temetésén történtekről, a motorborulásról. A Jani (és én is) tiszta ideg, mert a biztosító nem akar fizetni. Azzal takaróznak, hogy a kitámasztás már üzemen kívül történik, ezért a kötelezőre nem fizetnek. Hogy mi lesz, nem tudom.....
Én még nem jártam így. Pedig kigyorsítás van bőven, igaz, hogy utána a lehető legritkábban fékezek.....
Az egyik fuvarozókollega általános iskolai osztálytársa volt a srác. 33 évet adott neki a sors.....még ha ő is kereste a bajt, akkor is piszkosul sajnálom.
Jó estét, jóóóó szurkolást!

Olvasom Maci, mi történt Veled! Legnagyobb sajnálatom! Őszintén remélem, hogy 1. miharabb, zökkenőmentesen felépülsz, 2. anyagilag a lehető legjobban jössz ki a dologból.
Egyáltalán nem harizom,miből gondolod!Csak kérdzem,hogy gyóóó vagy eee?
Na jó legyen!eladom a GSRt !






.......és veszek egy Kawasaki z750est!
Anya voltam az önkoriban és letárgyaltam mindent!Az épitkezést már el is kezték!
Majd este hívlak,hogy mi vóóóót!
Kykee Teso!
Ne hari!Nem feledtelek el sem Téged,sem a GRS KlÁNT!
Csak sajnos ostoba módon rentgeteg minden öccegyött mostanában....szar az egécc...DE NEM ADOM FEL!Egyszóval küzdök,mint mindannyian ebben az életben,és örülök neki,hogy vagytok nekem!