Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

ha nálunk több olaj van kiszámlázva,mint ami belement,akkor az ügyfél hazaviszi!!
szerinted van olyan cég aki átfejt 208 liter olajat,csak hogy literenként 200 forintot nyerjen?
hát nem!
maszeknál előbb elő fog fordulni,mint egy nagy cégnél,ugyanis az alkalmazott igencsak leszarja mennyit keres a cége.0 forint pluszért meg sem mozdul.

Az hogy a márkaszervíz drágább egyrészt a rezsióradíj miatt van,de nagyobb részben a gyári alkatrészek árai miatt.Ami gyári lengőkarban 42000 ft,az utángyártottban 16000.De a gyárit nem is dobod ki 20.000 km után.Sokakat viszont ez nem érdekel,csak az,hogy most a felét fizette.
szart nem tesz bele az biztos , csak nem prémiumost ! és ha esetleg gond is lesz az majd csak később jelentkezne , reméljük nem lesz gond
Azt majd jól megnézem...
Ha szart tesznek bele, ők írják alá, vállalják a továbbiakat. Ha történik vele valami.
Példa volt, nem konkrétan rád gondoltam.
Ha lejár a GSR-ről a gari, tudsz venni másikat?
De szatyorban éltek!
Most pont az autós/motoros szakmást szúrtátok ki fikázni.

Ez mindenhol így van, nem értitek meg?
Mindenhol ki kell fizetned a megkezdett munkaórát, litert, métert.....stb.

Ha szólsz előre, hogy a maradék olajat kéred, odaadják.
Mosd ki csont szárazra a motort és akkro 4.2 liter fog belemenni!
ezek után lásd már be hogy a reklám fogásként kapott szervízben nem a full-os olajat fogod kapni , én csak erre akartam kilyukadni...
nincs 200 kilós tévém , olyat veszek amit esetleg a gari lejártával ki tudok cserélni újra ha elromlik . mindig addig nyujtozkodom amig a takaróm ér
de ha kifizetek 4,2 l olajat akkor ne 3,8 l vigyek el , az neked mindegy hogy a maradék tapétéval mit csinálok az a lényeg hogy annyit kapjak amit fizetek , és nem érdekel mi az előirás , akkor ha annyira 4,2 litert akar eladni , a maradékot akkor töltse bele egy flakonba és jó lesz tartalékba , azért nem szólnék de nem rokonom nekem a szervíz hogy othagyjak 3-4 decit minden alkalommal
Persze, bocs....aki tele van lével!
Ha elromlik a 200.000 forintos TV-d, te nem viszed el szerelőhöz. (hátha pár ezer forintos alkatrész+munkadíj)
Hanem veszel másikat?
Ne nevettess....
Lakásfejújjításnál sem tudsz (annyit veszel, fizetsz ki) venni amennyire pont szükséged van!
Akkor ott miért nem reklamáltok!?
Haggyuk is ezt a témát
Ha egy szervíz, egy javítást a norma idő alatt(amit fel tud számolni) végez el, akkor egál van.
Ha hamarabb és ezt nem azt jelenti, hogy nem csinálja meg vagy rosszul, akkor az az ő nyeresége.
Ha tovább tart, mint a norma idő, akkor pedig az ő baja....

Mint mondtam, hogy ez mindegy téren/szakmában így van.
Ha neked a házad tetejét x összegért y nap alatt elvállalja egy ács, nem fog kevesebbert kérni, ha hamarabb végez és ki kell fizetned azt az anyagot is, amiket ő levág innen-onnan.
Ne kelljen már példáloznom mindig...
Ez a téma sajnos körülveszi napjainkat.
Én nagyobb kaja vásárlásnál nem nézem meg a blokkot ,így nem idegelem magamat!
Régen megnéztem, nem ért annyit.
azt már elértük hogy nem azt javitatunk , többe kerül mint az új ,ha elromlik jöhet egy friss modell.
hát igen , de ha 3 méteres hosszabitot veszem meg akkor a 3 méterest viszem haza ! miért nem a ténylegesen betöltött menyiséget fizetteik ki ? talán nem jó a mennyiség mérő a pisztolyon !? köszi a tippeket hogy mire vigyázzon aki lédig olajat vesz , de nem ez a jéghegy csúcsa , mindig az van a hordóban a mit a vevő fizet !?
Nem az olajcserére gondoltam a normaidős javításoknál.
Te most az autós szakmát fikázod, de nagyomm átbaszás van pl. a szórakoztató elektronika javításban, számítógép javításban....stb.
Ott néznek igazán hülyének!
Ami 2.5 óra normaidős, az nincs kész 20 perc alatt!
Vagyis ha nincs elvégezve, akkor!
Egy motorból csere alkalmából nem tud kifojni az összes olaj, mert a blokk oldalán és a csatornákban is marad. Ezért meg bele kevesebb.

(Ha neked egy 2.5 méteres hosszabítóra van szükséged, de csak 3 méteres van, akkor veled ne fizetessék ki a maradék 0.5 métert? kell 1.7 m2 tapéta, de csak 2 m2-t lehet venni, akkor mi van? ..és még sorolhatnám! Ez mindenhol így van, csak mással.)
Ez van , ezt osszuk be
biztosan jól látjátok ????????????? ha valaki nem született autós zseni azt feltétlenül le kell húzni , azért mert ő esetleg másban profi fizessen mindig duplán a szervízekben , látjátok oda jutottunk ahonnét indultunk , a kör bezárult !
Az iwiw-en fent van a munkahelyem honlap címe és a telefonszámom is.
Jól beszélsz!
Igen.
Nem akarom ismételni magam, hogy miért.
Vannak a gyár által megadott normaidők, amiket felszámolnak. Többnyire belefér a tényleges munka, főleg a fiatalabb autóknál, mert ott még nincs szívás csavarokkal, korrozió...stb.
Nem olcsók a VW alkatészek!
A szervíz a saját norma óradíját felszámolja, és igazából egy futóműállítás is kéne a gömbfej csere után!
Ezt a szerelőd az udvaron csinálja?