Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

1
Rég nem jártam erre, ti még mindíg itt tartotok
Ha valaki azt írja, vagy mondja egy hírdetésre, hogy "irányár"
az nyílván azt jelenti, hogy számít az alkura sőt egyenesen igényli ekkor mondjuk egy 890-re kirakott valamit én mondjuk otthon 800-ra kalkulálom Ugyani a valószínűleg ennyit szeretne érte kapni az illető hisz pont Ő is így kalkulált, hogy úgy is jön valami geci azt a 800 feletti rész lecigánykodja ez így is van. Aztán van egy pont amit elhatároz az eladó, hogy ez alá nem megy, mert akkor inkább felgyújtja. Ezt a határt érdemes megtalálálni, ez bizony egy irányárhoz viszonyított írreálisan alacsony árként indul Az alkudozás semmi más csak blöff.
Aztán van az a fajta eladó, aki pontosan tudja mennyi a piaciá ára a holmijának. Ez alá árazza, mert el akarja adni És kihangsúlyozza, hogy alku nincs Őt nem érdekli ez a tolom-húzom játék. Annyit mond: ennek ennyi az ára kell, vagy nem kell
Az többnyire az első beszélgetésből kiderül,hogy mire lehet számítani.
Akinél esélye sincs a nagyobb alku lehetőségének,az hamar ki fog derülni.
Aki viszont készséges,visszahív,"biztosan meg tudunk egyezni",tudok még képeket küldeni,stb.,ott eladó a cucc,ott lehet százalékosan nagyot alkudni!
Nagyobb értékű dolgoknál meg főként!
Persze mindenki tudja,hogx ezt sem lehet leáltalánosítani.
Nem vett itt rossz irányt a "beszélgetés" egyeltalán!
Egyik embernek ez a véleménye/tapasztalata,a másiknak az.Nincs ebben semmi rossz!
én csak reagáltam ..
Hagyjuk.
Nem elszámoltatni akartalak .....
A társalgás pedig rossz irányt kezd venni.
Többet nem kérdezek az lesz a legjobb
drágábbért nem kelt volna el... nem 1 motort árulnak már 1 éve ugyanazon az áron.amúgy meg 3 éve 440ért vettem
és természetesen amiket én írok azok nem a f.feri féle betonba vésett egyetemes igazságok ! Hanem csak a személyes álláspontom, ami ugyanúgy lehet baromság, mint bárki más véleménye
Vágom én a dolgokat.
A helyzeti előny kihasználását egy bizonyos szint után viszont "gusztustalannak" tartom, még akkor is, ha ezzel a saját pénzem ellensége vagyok
Én magamból indulok ki és, ha 850.000ért feltenném, akkor annak nagyon indokolt esetben lenne 800 a vége ....
Telefonon pénzt említőre rányomnám a telefon ....
Aki pedig eljönne megnézni, és utána akarna érte 600at adni, attól meg megkérdezném, hogy miért rabolta az időmet.
Nem kötekszem veled, csak érdekelt, hogy mit szólnál, ha nálad próbálkoznának be ilyenekkel.
Értem az álláspontodat
Limo meg nagyon olcsón adta a motorját, ha minden rendben volt vele....
hát nem is arra kellett :P
Pedig neked nem is "kenyérre" kellett!
sajna*
oda. sana türelmetlen fajta vagyok és mindent most és akkor azonnal akarok
Szerencsédre
De ha az első vevőjelölt 400-at tett volna ki,odaadtad volna?
de csak 450be ment el
Limo is először azt mondts,hogy 500 körül fogja meghirdetni a motort.
De ha eljött volna valaki 4 kilóval a kezében azt mondts odaadta volna.
Az hány százalék minusz a meghirdetett árhoz képest?!
Nem mindegy melyik oldalán állsz a biznisznek!
Limo most átkerült a "jó" oldalra,éljen a helyzeti előnyével,mert neki is pénz a pénz!
És jelen esetben ez csak egy 10-15%- os engedmény,ami nem olyan sok!
Ha látnád,hogy a 2 millás autóból hogy szállnak ki 1-1.2-ért,nem hinnéd el!
Na az a pofátlan alku,mégis sok esetben működik,mert kell a zsé,de azonnal!
Eladni mindig drágán akar az ember,venni pedig olcsón.
Mivel nem tudni,hogy melyik eladás hátterében mi van,ezért be kell próbálkozni és nagyot alkudni.Maximum ne adja annyiért,de nem veszthetsz vele semmit!
Ha viszont látja ajtad,hogy belehulltál a gépbe,akkor fölösleges alkudozni,mert úgysem enged,legalábbis ha van némi köze a bizniszeléshez.
Jelen piaci helyzeet figyelembe véve egy 650-ért meghirdetett papír nélküli pályamotort el lehet hozni 550-580-ért,ahogy először is írtam.Persze kivétel mindig van,lehet pont ez lenne az!
De manapság ha valaki el is akarja adni amit hirdet,akkor vagy nagxon baráti árat mond,vagy nagyot enged!Vagy sokáig reklámozza az eladásra szánt járművet a hirdetési felületen.De ha úgymond kenyérre kell,ahogy manapság sokaknak,akkor erre nincs ideje.Van néhány autó és motortipus amelyeket bizonyos okok miatt folyamatosan figyelek,és bizony 1-2 hét alatt látni a felkerült hirdetésen,hogy mennyire kell a lóvé.Előny a vevőnél!Ha tud vele élni,akkor bizony sz...rt-h....rt lehet hozzájutni dolgokhoz!Vagyok autókereskedők közelében is eleget ahhoz,hogy legyen ráltásom arra,hogy mi megy a használtpiacon.
az biztos szerintem ha szarba nyúlok többet fel sem lépek ide
Te meg jó motort vegyél, mert megesznek ennyi ajánlat után, ha belenyúlsz
No offense, de %os arányban brutálisakat akarsz alkudni
Multkor 800.000 helyett 600.0000.-
Most 650.000 helyett 550.000.-
és rákérdeztél, hogy látatlanban mennyit alkudott már a Limo

Tényleg csak érdekel, de mennyivel szoktad feljebb lőni a sajátodat, ha szerinted ennyit elengednek a népek
Ne pöcsölj annyit vedd elő a corás zacskóból a Deák fecókat és irány a szalon.
a kék fékcsövet már nem tudtad le cserélni.
Ez csábító!
Erre már gondoltam én is ,lehet hogy valami matricázással megoldom