Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

csak igy....csendesen...?
Nem ......már" kész" csekket kapok összesítve ,névre kitöltve.... csak be keljen fizetni....
=[035]
De a csekket Te töltöd ki ugye? [035]
Már én is gondoltam erre..
Az a baj , hogy egy csekken jött az autó+ a moztor teljesítményadója...
Jó reggelt!:)
Szia postás!
Nálunk az a baj a Tisztelt kormánnyal,hogy akkor veszik át nyugatról a dolgokat,mikor már azok beleuntak és kitaláltak valami jobbat.:))
Az meg,hogy miért kell sorba állni nálunk?Mert nem keresünk annyit mint a sógorok,hogy egész évben rajta legyen a rendszám a motoron.
És miért fizetünk érte?
Mert Tudja a tisztelt kormány,hogy a magyar ember mindenért hajlandó fizetni, csak utána kevesebbe kerüljön. Szerintem
De,ha nem én akkor is így gondolom
Napokat....
Szép estét!
Csak azt nem értem, hogy a pozitív és egyszerű dolgokat miért nem tudja (akarja) a T.(?) Kormány átvenni a nyugati példából?
Sógoréknál az adót a kötelezővel együtt fizetik. Ha leadod a rendszámot-a biztosítódnál (5 perc, 0 €, nem félnapi sorbanállás, x ezer Ft)-onnantól zéró költséged van a gépre.
Ha 1 éven belül újra kikéred (újfent 5 perc, 0 €) akkor kell csak újra fizetni.
Nem korrektebb így? És xxsanyi problémája is áthidalható lenne egy pár hónapos pihentetéssel...

Azt azért csendben hozzáfűzöm, hogy -bár nem ismerem az itthoni biztosítás+adó díját- a '97-es (papíron) 72kW~100LE-s XX 12 havi díja 520 €...
Az itthoni díjak is lassan bár, de biztosan közelítenek a fenti felé, de sajnos csak ez a "nyugati példa", a többi meg elakad a szelektív látás és a bürokratizmus hálójában...

Bocs a hosszú hsz-ért, de ez a dolog mindig elgondolkodtat, de leginkább felháborít...

Üdv mindenkinek!
Én csak javasolni tudom neked, hogy ne fizesd be! Nekem egy kedves ügyvéd ismerősöm javasolta ugyanezt! ( aki mellesleg igen ott van a maga szakmályában) A mai napig jogtalan a teljesitmény adó! 3 éve van meg az xx-em, de egy forintot sem fizettem be! És nem is fogok!
Én nem melózom sajna...és munkát keresek és eladó a mocim IS ( meg az egész életem- csak nincs aki megvegye ) és ma megkaptam a teljesítmény-adó ( dézsma, tized amit akarsz ) és gondolkodom , hogy mi a faxból fizessem be , és kapja be aki kitalálta és morcos vagyok...
ÉS....és..és...
Na látod!
én most is dolgozom....
már régi
Szega Kawacsaj!
És Tittelett Hondások!
Jóóóó estét Mindenkinek!
Fenn forgást akarsz? Klikk! ;)
Psszzt!
Jah,sajnos mostanában két féle emberrel találkozok M.O.-n.
Van aki melózik,mint az állat,van aki munkát keres... Részemről az utóbbi csoportba tartozom,lehet ez (is) az oka a csendnek.
JAAA
nagy itt a nyugalom túlságosan