Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Nálunk most tengerre néző ablakok vannak. Lett egy baszom nagy tó a házunk előtt.
Azt is mondhatnám hogy:Nem gonduljátok hogy elmegyek horgászni. Hááá idehozattam a tavat bazeg!
nézd meg a kisalföld oldalánn vannak róla képek
az kurvajó
most volt a hiradóba hogy mezöörsön mijen nagy a viz
bőnyön meg szentivánon is már van viz
Na látom ebben a szép időben mindenki motorozik ezért én is megyek csá!
húha micsoda fejtágíttás van itt fék ügyben
azt nem tudtam hogy az 5.1 az higabb mint a 4-es
dehogy bántottál örülök ha tanulhatok valamit.
én már nem fogok fejreállni vele,más járkál vele
Na mindegy remélem nem bántottalak meg nem okoskodni akartam csak nem szeretném hogy fejre állj.
5.1 olajjal az a nagy baj ,hogy a motorodon sima karmantyús rendszer van (ergó egy sima csőtengely kis gumi tömítésekkel) ha meghúzod vagy taposod a féket ezt a dugattyút mozdítod meg ami összepréseli a folyadékot és nyomás keletkezik ,de gondolom ezt úgy is tudod.Magyarul a probléma a dugattyúd elmozdulása eléggé be van határolva mert röviden mozdul a kar,pedál na most ha hígabb a folyadék akkor mi történik?Szerintem te is tudod + mivel szerintem nem vadi új a fékrendszered valamennyi áteresztés biztos van a karmantyúknál.Az ABS ill szervofékeknél van egy kicsi kompresszor vagy vákuumos rásegítés ami nagyobb nyomást eredményez és oda hígabb oil kell ,de itt neked csak a kicsi kezed és lábad van.Vágod?
lehet
A fékolajat ugyan úgy cserélni kell bizonyos időközönként mint a motor vagy a váltó olajat.Ezt autónál és motornál egyaránt meg kell csinálni ,csak az a baj ezt sokan elfelejtik (vagy nem tudják).Motornál sűrűbben mint kocsinál (én minden szezont új fékolajjal kezdek) ilyen sűrűn azért nem kell de én biztosra megyek ( mocinál azért minden 2. szezon elején nem ártana mert sokat áll a tél alatt kocsiknál a fékbetét cserékkor KÉNE megtenni az olajcserét és a rendszer mosást) Ha ezt kihagyja az ember észre sem veszi de folyamatosan romlik a fékhatás mert vizesedik a fékolaj.Valószínű nálad is ez lehetett a probléma.Nem konkrétan a fékolajad fórt meg hanem a rendszerben lecsapódott víz és pára.
Te jobban értesz hozzá,hallgatok is rád,de nekem egyértelműnek tűnt az olaj színéből hogy oda lett,és mindez 40 fokos nyári melegben egy olyan pályán,ismétlem pályán,ahol csak fékezni kellett.Sajnos akkor még sokat hátsófékeztem,az sok blokkolást jelent,szóval szerintem lehetséges, ráadásul a dugó(fék) is volt hogy megragadt.A hőmérséklete megvolt,az biztos.
Lényeg a lényeg, 5.1gyel is mentem aztán keményebb menetet,mégis megmaradt a fékerő és a színe sem lett undorító.
Ebből jött a következtetés,hogy az jobb.Lehet nem emiatt volt,én laikusan erre gondoltam.
Mi fórt meg?A fékolaj?Miről beszélsz?Ha ilyen mértékben melegednének a fékeid ,hogy meg forrjon a fékolaj a te egyszerű kis tárcsáid úgy szétrobbannának mint a kilyukasztott lufi + a szaros kis munkahengered dugattyúja szarrá roppanna.Az 5.1 fékolajat ABS es fékekhez találták ki a tiedbe még a dot 3-as olaj való ,de ha mindenképpen vékonyabbat akarsz tegyél bele dot 4 eset de ennyi vékonyabbat ne!Mert egyszer csak az egyik kanyarban elmegy a fékhatás oszt baszhatod ,de ez csak tanács és észrevétel azt csinálsz amit akarsz nem akarok okoskodni.
méénemjó az neked?technikás pályákon megsült a 4es olaj,mert nem motorfékezek,de nem is megyek lassan.5.1esnek jóval magasabb a forráspontja
5.1-es olajat raktál a fékrendszeredbe? Az NSR-be? Mit csinálsz?
Szervusztok győriek!Mit szóltok e-hez a nagyszerű motoros időhöz?
multkor raktam fel galériát a teleszkóp szimering cseréről, azt láttad?

Nekem is meggyűlt vele a bajom mint mondtam,de aztán nagyon tuti lett.
én csak fékezni használom
meg arra jó hogy ha esik az eső akkor legyen mit szerelni 2 napig
5.1
én nem csak dísznek használtam a féket
Farádon igenis van élet,az elöbb voltam kint...
te 4-es olajat raktál bele vagy az 5.1-est?
én a 4-est raktam
Halihó mindeki most írtam egy kb 2-es info érettségit szal asszem jöhet valami alkohol amúgy gyönyörű időnk van ma is 9° májusban baszki -.-
jaja,felfele nyomatva tutibb.nekem is volt pár légtelenítésem...
Van hozzá,az aunerba vette a cimbora asszem. De fel lehet nyomatni egy nagyobb injekciós fecskendővel is.