Filmbe illő történet Toprak Razgatlioglué, aki a látszólag esélytelen BMW-hez igazolt a Yamahától, mégpedig annak dacára, hogy a bajor márkával induló pilóták tavaly csak 12. és a 15. hely között végeztek, míg a gyártó utolsó előtti lett a vb-n, és kizárólag a sereghajtó Hondát előzte meg.

superbike-portimao-2024

Superbike-rekordot döntött Razgatlioglu és a BMW

Év elején még úgy tűnt, hogy a Ducati idén is fölényben lesz, ugyanis az első nyolc összecsapásból mindössze kettőt nyert a BMW, kettőt a Kawasaki és négyet a taljánok, azaz legalább annyiszor diadalmaskodott a Panigale, mint a többi motor együttvéve.

Razgatlioglu tarolt, Bautista nullázott...

Aztán az idei kilencedik futamon megtört a jég, és Hollandiában a vasárnap délutáni viadalon Razgatlioglu ismét nyert, és bármilyen hihetetlen, négy hónap alatt senki nem tudott visszavágni neki – azóta zsinórban 13 összecsapáson diadalmaskodott az M 1000 RR és a török világbajnok.

Ilyenre még soha nem volt példa 1988 óta, így innentől Razgatlioglu és a BMW nevéhez fűződik az egyhuzamban megnyert legtöbb futam rekordja, amit korábban Bautista és Rea uralt. Múlt hétvégén a tökéletes versenyt záró Razgatlioglu mellett Bautista, Bulega, Lowes és Petrucci állhatott dobogóra – a részletes eredményeket itt találjátok.

Világbajnok lehet a BMW?

Az a különös helyzet állt elő, hogy bár a Ducati tűnik a legjobb motornak, legalábbis erre utal, hogy a tabellán az első hét pilóta közül négyen (!) Panigaléval indulnak, mégsem a talján márka vezeti a gyártók világbajnokságát.

Bulega második és Bautista harmadik helye, sőt Petrucci és Iannone fontos dobogói sem bizonyultak elégnek, így immáron a BMW Motorrad áll az élen 374 ponttal, nyomában a Ducati húsz pont lemaradással, míg a Kawasaki a harmadik, de csak 214 egységgel.

Persze kár lenne előre odaadni a trófeát, hiszen nagyon hosszú az idei vb, még 15 futam van hátra az októberi szezonzáróig, szóval bőven lesz még esélye Bautistának – pontosabban: inkább Bulegának –, hogy elégtételt vegyen a 13:0-s, kiütéses vereségért.

Idén tehát még öt helyszínen csapnak össze a a leggyorsabb superbike-osok, legközelebb éppen Magny Cours-ban (szeptember 8.), majd jön az új helyszín, Cremona, azután Aragon, Estoril, és a szezon október 20-án, Jerezben ér véget.