Nekünk, magyaroknak ez különösen fontos helyszín, hiszen Drapál János itt szerzett – az akkor még igencsak más vonalvezetésű körön – világbajnoki győzelmet, és megannyian látogattunk ki a közeli pályára, hogy Talmácsi Gábornak szurkoljunk.

motogp-brno-ban-2025-es-2029-kozott

Ezért is volt sokkoló a négy éve felröppent hír,miszerint nincs pénz az aszfaltcsík felújítására , ezért kikerül a pálya a GP versenynaptárából. Nos, a hosszúra nyúlt kényszerszünet után most ismét jó híreket kaptunk, ugyanis jövőre megint MotoGP-motoroktól lesz hangos Brünn és környéke. A Dorna ma bejelentette, hogy 2025 és 2029 között öt versenyhétvégét rendeznek a cseh Autodromban, ahol egyébként már több mint ötven alkalommal csaptak össze a GP-pilóták.

A szintén motorozó cseh miniszterelnök is megszólalt a szerződéskötés után:

A motorversenyeknek az 50-es évekre visszanyúló hagyománya van a brnói Masaryk pályán. Tagadhatatlan, hogy az itt rendezett MotoGP-futam rangos esemény, amely látogatók tízezreit vonzza a térségbe, közöttük rengeteg külföldi vendéget is. Ezért boldog vagyok, hogy most folytatjuk ezt a hagyományt, és öt év kihagyás után jövőre a MotoGP visszatér Brnóba

– nyilatkozta Petr Fiala miniszterelnök.