Hozzászóláshoz be kell jelentkezned

Próbálok röviden válaszolni, nem vagyok én Pipi 🤣
- Mélymagyar/erősen jobboldali: 2016 óta van megint motorom, kb azóta is vagyok jelen a fórumon. Mivel akkor már rég hazátlan/hazaáruló migráns voltam, tőlem sok ilyet nem olvashattál, hacsak a mélykomcsi Bogyó agymenéseire adott kevés válaszom egyikét nem láttad annak. Ott is inkább a mostani (akkori) fidesz- eredményeket(?) és az előző korszakkal szembenállított "tapasztalataimat és észrevételeimet". Ezt is amennyire lehet, politikamentesen. Szavazni én sem szavazok már otthon és itt sem megyek el Münchenbe levélszavazatot leadni, pontosan az általad leírt okok miatt.
- A megélhetési dolgokhoz próbálok néha hozzászólni, hogy kicsit világosítsak a propagandisták/becsapottak által terjesztett sötétségen. Mert ugye sokan jönnek azzal ,hogy európai (főleg osztrák-német) béreket akarnak, mert hogy az árak is európaiak. Általában ehhez próbálok meg néha hozzászólni, de sokszor megbánom, mert többször megkaptam már, hogy ne sírjak, menjek haza, ha nem jó itt (főleg tőled kapom ezt 😂 ) Holott én csak megpróbálom az európai bérek másik oldalát is megmutatni. Ahogy te írod, otthon az 1500€ lenne az, amiből "normálisan" lehetne élni. Nos, annál nekem a házbérlet+rezsi (most már) többe van. Tehát világos, hogy itt annál (1500-nál) jóval többet kell keresni, hogy az ember "normálisan" éljen. Száz szónak is egy a vége, nem lehet csak egy irányból nézni a dolgokat, mert akkor torz képet kap az ember. A bevételi oldalhoz kell a kiadási is, akkor látsz valamennyire világosan.
Na, talán ez még az élhető karakterszámon belül van 😅
Drágul kérem,drágul.......... 🤣
Nos, félig- meddig meg kell követnem a hitetlenkedőket. MA már nem 4,40€ hanem 4,79 a szalámi. És neve sem úgy Pick, ahogyan otthon. Lásd alant a képet.
Mentségemre legyen mondva, hogy kollégám vett egyet szombaton, tegnap megkínált belőle és íze- állaga egyebek miatt semmi okom sem volt kételkedni, hogy Pick- e vagy sem. Ma vettem egyet. Mivel már nem akciós, így 39 centtel többe kerül.
Mea culpa
Szóról szóra, a vesémbe látsz..........tényleg, 20 éve volt némi gond a vesémmel, ha már így benne vagy nem állítanál fel egy diagnózist? 🙏
És hányszor mentél az idén egyszerre 500 km-nél többet? Egyébként lehet azt is okosan: úgy időzítve a töltést, hogy akkorra essen egy kajálás vagy nagyobb pihenő, és máris nincs probléma.
Én nem vagyok az a vak villany fan, de azért látom az előnyeit.
Elmenni ejrópa másik végébe, és oda-vissza 6x villámtöltőzni, a majdnem annyi, mint benzinessel menni. Vagy ha annyi a táv, ami otthoni töltéssel megvan, akkor az akár ingyen is lehet. Az összes többi eset e kettő közé esik.
Ja és mindenki buzi aki ma nem motorral ment. 😆
Mivel a 100 KW-os pakk ugyanakkora padlólemez alá fér el ez bullshit.Minek egy busznyi felépítmény?
Amúgy a hoki golfkocsik is drágák,a pipi kotla dácsiája is 8-10 millió.
Csak az állami dotációtól olcsó.
Az én pízem meg nem nekem kell,ne P1G hízzon már. 😂
Ezé is van gondban a német piac,mer má a gazdag fényes nyugat se veszi a kapitalista annyukat.
Olcsó moszkvics kéne. 🤣
Ha már elérjük a garantált 500km-t max 5perc alatt és olyan lesz a lefedettség mint a belsőégésű üzemanyagnál akkor az már jó lesz.De ettől még rohadt messze vagyunk.És mire oda érünk,semmivel nem lesz olcsóbb a használata.
A gyártási ár, és az eladási ár kapitalizmusban nem nem áll szoros kapcsolatban egymással.
az ev olcsó lenne ha gyártanának olcsó ev-t az európaiaknak
kínában vannak egész olcsók is
csak itt nálunk hülye mindenki 1000 km hatótáv kell meg 5 perc töltési idő akkor is ha napi 50 km távtól nem megy többet 😂
Eleve kezdjuk avval a humbuggal hogy majd az ev. olcso lesz ha sokat gyartanak.
Helyette kornyezetvedelmi szivatasokkal inkabb hozzaemeltek az arat a hagyomanyosabb modelleknek.
Most azon oromkodik az autosaman hogy a leaf par szazezerrel dragabb lett mint a tesla.
Mindketto 18 millio korul van.
A jo kurva annyukat.
Pipi itt fog vernyakolni feloldalnyi hulyeseget irva ha meghal a kecsoi merga mert nincs penze a dojcsnak ketesfeltonnas villanyhombarra.
Faszan van kitalalva.
Most akkor mégsem lehet ingyen tölteni?
Persze abban lehet valami, hogy ez a folyamat is szépen megtervezve azért történt így, hogy inkább béreljenek az emberek autót, ne akarjanak tulajdont. Lakásoknál már szépen megtörtént ez a fordulat a korábbi ingatlanválság során.
Ez csak egyszerű matek.Nem nehéz viszonyítani a kinti keresetet és az én ingatlanom árát.És akkor még bele se számolom az én megtakarításomat és az ő havi kiadását.Nem kell hasra esni,ott a középosztály pont úgy él mint itt nálunk a középosztály,a különbség annyi hogy ott kissebb a középosztály alatti réteg.Több ember tartozik a középosztályba.
minden havidíjas lesz a végén....
lesz többféle besorolású ember ezek többféle besorolású szolgáltatásokhoz férnek hozzá
ez egy önkéntes rabszolgaság lesz mert a saját fejét dugja hurokba a nép, ehhez csak az emberi nagyravágyást kellett kihasználni
Azért ezen nagyon ne parázz be. Persze nem jó, de nem is olyan tragikus mint, ahogy a cikk lefesti. Persze osztalék tuti nem lesz idén a VW-nál, de a nagy gyártóknak nem lesz gondja. Idáig a nagy rinyálás ellenére, rekord profitot termeltek azzal, hogy a chiphiányra meg COVID-ra hivatkozva, kevesebb autót gyártottak, és mivel a vásárlók száma nem csökkent, durván fel lehetett tolni az árakat. Na most fogytak el azok akik a túlárazott autókat hajlandóak voltak megvenni, akár egy év feletti várakozással is. Ugyan akkor a használt piac is kiürült, tehát annyira nincs gond. Aki most akar autót venni annak már nem sürgős. Inkább kivár egy jó ajánlatot.
Nekem még közel egy évet kellett várni a Teslára, pedig én ennek a boomnak az elején vettem. Most meg küldözgetik az akciókat meg csökkentik az árakat, meg 10ezer km ingyen töltést adnak mellé, csak vidd már el a készleten lévő autóikat. A németek későn ébredtek... ebben is.

Most visszalendült a piac. Majd szépen, leárazzák az autóikat, jönnek újra a kedvezmények, az alap áron adott jó felszereltség, aztán vissza szivárognak a vásárlók.
Persze ez a gazdasági tranziens probléma, de csak azért mert ez egy jó belépési pont a kínai gyártóknak akik olcsón gyártanak és a nagyobb mozgástér miatt annyiért adják mindig az autóikat hogy el is tudják adni, amivel elkezdhetik kiszorítani az EU-s autóipart.
Nekem azert ez aggodalomra ad okot.
https://infostart.hu/kulfold/2...
https://hirado.hu/blog/cikk/20...
Oké, az utolsó két bekezdés nettó kormánypropaganda, de az írás eleje elég jól leírja a helyzetet.
És Tsanyi hozzáállásán látszik is, hogy még működik is ez a terv. Szépen magáévá tette az elvárt szemléletet. Ilyenkor egy Soros Gyuribácsi valahol mosolyog magában. 😁
Jaj már ez olyan kurvajó hangzik hogy nem kell saját lakás soha mert az csak korlátoz - valójában nem erről van szó. Egyszerűen egy bérből élő nem tudja kifizetni a lakás árát. próbálják úgy beállítani, mintha ez mekkora előny lenne, de az is nevetséges hogy másik városba kelljen költöznie ahhoz, hogy munkát találjon magának.
Bérel egész életében Aztán amikor elpatkol nem hagy semmit a purdéra... ez nálunk sem ismeretlen Én is 20 évig béreltem egy belvárosi üzlethelyiséget, az alatt gyakorlatilag kifizettem az árát Mégis mikor otthagytam nem volt semmi a kezemben. Pontosan így jár a legtöbb migránsunk kint. Azután hazajönnek...
Nyilván....... 😆
Ja csak nem releváns az adott beszélgetésben.
Pontosan ezért görbetükör.Mert míg kint az osztrák német albérletben él,addig én a saját házamba,amit ha eladnék és kiköltöznék albérletbe,több pénzem lenne mint sok osztráknak németnek.Neki kp-ba van a vagyona nekem házba.
Ez a saját ingatlan dolog itthon illetve keleten a lakhatási nyomorúság 2vh előtti időkre vezethető vissza amikor mindenkit fenyegetett a gyors és hosszú munkanélküliség ami azonnali kiköltöztetéssel járt ha nem tudta fizetni a lakbért és ez a frusztráció okozta itthon is, hogy az elődeink mindenképp saját lakáshoz akartak jutni és ezt örökítetténk ránk aminek van egy rossz sajátossága a mobilitás hiánya, igazából ha van egy jó albérleti rendszer (mondjuk öcsém sokáig kínlódott és nehezen talált albit, de most éppen vált és gyakorlatilag 2 nap alatt talált) akkor amennyiben van meló és utána biztos megélhetést adó nyugdíj akkor nem kell saját lakás soha mert az csak korlátoz.
Nem nézegeti kint az árakat?De gondolom nem is saját ingatlanban él.Azért ez mindig egy hamis kép.