Na szoval... Itt volt egy tores az elemben. Teljesen jol lattszik hogy gyantazas utan az uvegszal teljesen atlattszo lett. Ilyenkor jo a helyzet.

Hogy pontosan hogy is erdemes ezt csinalni (tudom hogy tobb kep kene de csak ennyi sikerult, ganykodik a fenykepezom)

1. Jo e az illeszkedes, mekkora a serules stb, miutan ezt felmerted, a leheto legpontosabban osszeilleszted az elemeket.

2. Minel stabilabb tartast akarsz, annal nagyobb feluletre fogsz uvegszalat tenni. A kepen lathato is hogy van egy "halominta" a javitas alatt. Ezt egy miniatur flex-el martam bele a muanyagba hogy jobban megtapadjon a gyanta. Ha olvadt sorja keletkezik, nyugodtan ottmaradhat, az is csak javit a tapadason.

3. Ragasztas.

Ha res van, akkor a kulso oldalrol -jo minosegu- (fontos mert maskent atszivarog mellette a gyanta) maszkoloszalaggal beragasztod hogy a gyanta meg tudjon majd allni.

(Ha rest kell kitolteni akkor eloszor csak annyi gyantat ontesz a kiontendo reszbe hogy az anyagvastagsaggal egyszintbe kitoltsd.)

Mikor mar ki van toltve minden esetleges res, keverj ki meg egy adag gyantat, itt nem kell kisajnalni, eloszor ecsettel felkened a feluletre a gyantat.
Utana egy meretre szabott uvegszalfonat darabot belefektetsz, majd meg mindig az ecsettel megfurdeted felulrol is jo boven. Az ecsettel minel egyenletesebbre teritsd el a gyantat, es figyelj hogy jol dolgozd bele az uvegszalba.

4. Szaradas utan megegy uvegszal paplant belefektetsz hasonlo modszerrel.

Minel nagyobb a serules, annal tobb reteg uvegszal felvitele javasolt.
Mninel durvabb a ragasztando felulet a gyanta annal jobban bele fog kotni, viszont retegek kozott nem kell felcsiszolni, teljesen egybe fog olvadni sajat magaval.

Ha jol csinaltad, a vegeredmeny mint a kepen is, teljesen atlattszo lesz!

Lattam mar olyat aki vasznat vagy hasonlo szottes anyagot tett bele, ez nem jo megoldas, a vasznakat megeszi a gyanta, az eredmeny nem lesz sokkal jobb mintha nem is lett volna benne uvegszal. (Konnyen fog torni)